Porady

PaperlessLite – rozwiązania dla firm, które przynoszą realne korzyści

PaperlessLite – rozwiązania dla firm, które przynoszą realne korzyści

Docenienie zalet płynących z pracy zdalnej oraz plusów wynikających z digitalizacji dokumentów skutkuje wzrostem liczby przedsiębiorstw, w których stopniowo wdrażany zostaje trend paperless, a obowiązki wykonywać można spoza biura. Wykorzystanie do tego odpowiednich narzędzi to prosty sposób na usprawnienie procesów zarządzania i zwiększenie produktywności pracowników. Sprawdź ofertę PaperlessLite i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać.

Redukcja zużycia papieru i home office a firmowy budżet

Trend paperless, czyli przejście na dokumentację cyfrową, w połączeniu z rosnącą popularnością pracy zdalnej, przynosi firmom szereg korzyści, mających bezpośredni wpływ na ich budżet.

Przede wszystkim, obniżone zużycie papieru oznacza redukcję kosztów związanych z zakupem materiałów biurowych. Firmy wydające mniejsze kwoty na papier, tusze do drukarek, koperty i inne materiały, mogą przekierować zaoszczędzone środki na inne cele, takie jak rozwój technologiczny, marketing czy szkolenia pracowników. Digitalizacja dokumentów pozwala także ograniczyć potrzebę fizycznego przechowywania danych. To z kolei przynosi oszczędności w zakresie zapotrzebowania na przestrzeń biurową oraz związanych z nią kosztów – wynajmu lokalu, utrzymania czy zarządzania archiwami.

W kontekście pracy zdalnej, obniżenie kosztów firmy jest jeszcze bardziej widoczne. Praca z domu pozwala na zmniejszenie lub całkowitą rezygnację z powierzchni biurowych. Pracodawcy mogą także liczyć na ograniczenie wydatków związanych z dojazdami, dietą czy innymi świadczeniami i opłatami wynikającymi z obecności pracowników w biurze.

Oprócz aspektów finansowych, praca zdalna i paperless mają pozytywny wpływ na efektywność i produktywność pracowników. W jaki sposób?

Systemy zarządzania dokumentacją od Paperless Lite

Przejście na cyfrową dokumentację i zarządzanie nią za pomocą zaawansowanych narzędzi IT sprawia, że dostęp do potrzebnych informacji jest szybszy i łatwiejszy, co skraca czas realizacji zadań. Systemy zarządzania dokumentacją pozwalają na łatwiejsze dzielenie się dokumentami i współpracę, co jest kluczowe w pracy zdalnej. Gdzie szukać tego rodzaju narzędzi? Miano lidera na naszym rodzimym rynku rozwiązań paperless zyskała marka Paperless Lite. Wśród oferowanych przez nią usług znajdziemy m.in. oprogramowanie dla kadry zarządzającej, działów personalnych oraz księgowości, ale i systemy wspierające home office.

Rozwiązania dla nowoczesnych przedsiębiorstw

E-podpis eSign Lite, elektroniczna wymiana dokumentów eFaktura Lite + KSeF, elektroniczne biuro obsługi klientów eBOK czy HCM Lite to narzędzia ułatwiające zarządzanie firmą, przyspieszające obieg dokumentów i usprawniające kontakty biznesowe.

  • Podpis elektroniczny to bezpieczny sposób podpisywania dokumentów firmowych, który umożliwia błyskawiczną wymianę umów zawieranych na odległość,
  • Usługa eFaktura Lite + KSeF pozwala na wystawianie e-Faktur zgodnie z wymogami systemu KSeF,
  • eBOK Lite daje możliwość klientom samodzielnego załatwienia wielu spraw, bez konieczności obsługi ich przez pracowników,
  • HCM Lite to natomiast system przeznaczony do zarządzania planami urlopowymi.

Warto wiedzieć również, że oferta PaperlessLite wykracza poza narzędzia skierowane do działów administracyjnych i obejmuje również systemy umożliwiające wykonywanie pracy zdalnej m.in. w takich branżach jak logistyka czy handel.

 

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *